Święto Jagody Kamczackiej 2025 -
Samozbiory i Wielki piknik rodzinny

Programy sceniczne (22 czerwca) :
START: 13:30
MUZYCZNE DISCO SHOW – Koncert dla najmłodszych smakoszy jagód
Zapraszamy na kolorowy, pełen energii koncert dla dzieci – prawdziwe święto muzyki, zabawy i radości! W trakcie półtoragodzinnego programu nasi Artyści zaśpiewają największe dziecięce przeboje, tworząc bajkową i dyskotekową atmosferę, która porwie do tańca każdego malucha.
Nie zabraknie zabawnych konkursów, śmiesznych animacji i wspólnego śpiewania. To czas, kiedy dzieci mogą dać upust swojej radości i energii!
A to nie wszystko – scenę odwiedzi także wyjątkowy gość w wielkiej, mięciutkiej masce. Zgadnijcie, kto to może być? Oczywiście – ukochany przez dzieci kot! Nasz pluszowy przyjaciel z chęcią przybije piątkę, zapozuje do zdjęć i przytuli każdego, kto będzie miał na to ochotę.
OKOŁO GODZ: 16:00
MUZYCZNA KARUZELA PRZEBOJÓW Z GÓRALEM – taneczno-humorystyczny koncert z Pietrkiem spod Babiej Góry
Wsiadajcie do naszej muzycznej karuzeli – czeka Was niezapomniana podróż pełna humoru, muzyki i dobrej zabawy! Nasz góral Pietrek, prosto spod Babiej Góry, poprowadzi ten wyjątkowy koncert z góralskim wdziękiem i humorem.
W programie nie zabraknie barwnych opowieści, góralskich kawałów, zagadek oraz wesołych konkursów z nagrodami. A pomiędzy nimi – prawdziwe show muzyczne! Usłyszycie największe przeboje polskiej i zagranicznej sceny muzycznej – od klasyki po współczesne hity.
To doskonała okazja, by pośpiewać, potańczyć i po prostu dobrze się bawić – niezależnie od wieku!
Program realizuje: Moc. Art Agencja Artystyczna
Sprawdź relację z ubiegłego roku:
Otwieramy się dla Was -
- Już od 14 czerwca!
Otwieramy się dla Was juz od 14 czerwca ! ZAPRASZAMY NA SAMOZBIORY na wyjątkowo malowniczej plantacji! Rozpoczynamy propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie ciszę i spokój!
14-15 czerwca: Spokojny weekend bez tłumów!
Jeżeli nie lubisz zgiełku i tłumów a jesteś miłośnikiem natury, ciszy i przestrzeni to zapraszamy Cię 14 i 15 czerwca 2025 r. na spokojny weekend na plantacji. W ofercie oprócz samozbiorów, jest również możliwość zakupu świeżych owoców i przetworów z jagody kamczackiej, leżaki i spacery po plantacji. Dodatkowo 15 czerwca będziesz mieć możliwość spróbowania kuchni regionalnej wprost od Koła Gospodyń Wiejskich w Modliborzycach!
Wszystko to w ciszy, spokoju i harmonii z naturą!
Modliborzyce 49, k. Opatowa (woj. świętokrzyskie)
tel. 505 234 826
Pozostały harmonogram dni otwartych poniżej:

Spiżarnia Świętokrzyska
(wystawcy produktów regionalnych):
Święto Jagody Kamczackiej to także okazja do poznania zdrowych i ekologicznych produktów z naszych stron. Poniżej znajduje się wykaz lokalnych producentów, którzy podczas pikniku, na specjalnie przygotowanych stoiskach, będą prezentować swoje wyroby:
PRODUKTY SPOŻYWCZE:
Agro-Apis Baćkowice – to rodzinne gospodarstwo rolno-pasieczne, które tworzy swoje produkty z miłością do natury. Propagując zdrowy tryb życia zajmują się uprawą zbóż (również dawnych zapomnianych odmian) oraz prowadzą pasieki. Z ich upraw powstają między innymi mąki odmianowe (orkiszowa, lniana, konopna), oleje tłoczone na zimno, herbaty ziołowe, olejki CBD natomiast w ich pasiekach powstaje pyszny miód i produkty pszczele. W swoich uprawach nie używają środków ochrony roślin i pestycydów a na każdym etapie stawiają na najwyższą jakość ich produktów co przekłada się na niepowtarzalny smak.
Pasieka Stępień – znajdująca się w naszym regionie pasieka, której pokoleniowa tradycja sięga 50 lat! Zdobywcy złotej odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego oferują miody z akacji, lipy, rzepaku, facelii, gryki, a także miód wielokwiatowy. Swoje wyjątkowe w smaku miody pozyskiwane są z pasieki stacjonarnej oraz pasieki wędrownej. W ich ofercie znajdują się zarówno miody tradycyjne jak i kremowane miody z dodatkami.
Kozie Frykasy - to rodzinne ekologiczne gospodarstwo zajmujące się hodowlą kóz, z których mleka wyrabiane są sery ( takie jak : sery miękkie, dlugodojrzewajace, pleśniowe, wędzone) i wyroby mleczne np. kefir i jogurt.
Serownia Podłazy - serownia manufakturowa w Górach Świętokrzyskich, która od 10 lat wytwarza sery z mleka krowiego na podpuszce wegetariańskiej. Sery wytwarzane są w różnych wersjach smakowych, pozwalając zaspokoić zróżnicowane upodobania konsumenta. W swojej ofercie ma sery dojrzewające, miękkie sery podpuszkowe charakterystycznie „skrzypiące” w ustach, delikatne sery zwarowe wytwarzane z serwatki mleka krowiego, twarde sery bardzo długo dojrzewające oraz autorskie sery z własną kompozycją ziół i owoców.
BioGumienny - Ekologiczne Gospodarstwo Rolne - Barbara i Mariusz Gumienny w Dębowcu. Mieszkają na Podkarpaciu, i to tu prowadzą swoje gospodarstwo, stworzone z pasji produkując żywność najwyższej jakości. W 2022 roku zdobyli pierwsze miejsce w konkursie ROLNIK-FARMER Roku co daje im ogromną motywację do prowadzenia Rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego stworzonego z pasji dla zdrowia.Zajmują się m.in.: Uprawą ekologiczną zbóż w naturalny sposób na oborniku, bez oprysków i nawozów sztucznych, w tym samopsza, orkisz Schwabenorn, owiec, żyto kszyca, gryka. Wyrobem makaronów: orkiszowy, z płaskurki. Produkcją kasz, Wypiekiem Chleba na zakwasie żytnik. Wytwarzaniem serów kozich. Tłoczeniem oleju na zimno, a także hodowlą zwierząt i uprawą warzyw.
Manufaktura Anety - Gospodarstwo Sadownicze Anety i Krzysztofa Grochowskich w Woli Żyznej. Od 1992 roku prowadzą Gospodarstwo Sadownicze we wsi Wola Żyzna w Gminie Szydłów w województwie świętokrzyskim. Swoją przygodę rozpoczęli od 1,5 hektara sadu śliwowego. Obecnie uprawiają śliwy, jabłonie i czereśnie, zaś od niedawna borówkę amerykańską. Z czasem, podjęli decyzję o przetwarzaniu ich na soki, konfitury, powidła, musy, kompoty. Tak narodziła się Manufaktura Anety. Swoje produkty tworzą według starych przepisów, tak jak przygotowywało się w domu przez babcię. Przetwory są proste, zdrowe i nie zawierają dodatków, polepszaczy smakowych, konserwantów oraz wypełniaczy. Ich specjały sprzedawane są we własnym przydomowym sklepiku, ale również podczas imprez lokalnych i jarmarków okolicznościowych. Od 2021 r. mogą Państwo także zakupić ich produkty w sklepie internetowym.
Manufaktura Słodyczy - wkrótce więcej informacjii
ALKOHOLE:
Winnica Złota Wieś – położona w magicznej krainie nad Nidą winnica, której wytworne w smaku wina białe i czerwone zdecydowanie Was zachwycą. Wyjątkowy mikroklimat regionu, w którym znajduje się winnica oraz żyzne gleby, na których prowadzona jest uprawa, wpływają na niepowtarzalny smak ich win.
Browar Popiel w Kurozwękach – Jest pierwszym restauracyjnym browarem w województwie świętokrzyskim. To wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko spróbujesz warzonego lokalnie piwa, ale też poznasz smaki mięsa z bizona i spędzisz miło czas. Swoje piwo produkują z najlepszej jakości drożdży i chmieli oraz doskonałej jakości słodów ale przede wszystkim kluczem ich sukcesu jest wyśmienita i wyjątkowa woda z własnej studni. Głównym celem browaru jest tworzenie pełnego, bogatego piwa. Starają się, by każda kolejna warka była lepsza od poprzedniej. Pomimo wprowadzenia innowacji nie zapominają o kilkusetletnim dziedzictwie piwowarskim w Kurozwękach, z którego czerpią siłę do działania.
RĘKODZIEŁO:
Lawendowe Ranczo - Sandomierz - ranczo to gospodarstwo zajmujące się uprawą lawendy i sprzedażą produktów wytworzonych na miejscu, specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości produktów związanych z lawendą. Ich oferta obejmuje różnorodne produkty lawendowe, takie jak świeże i suszone kwiaty, miody, hydrolaty, olejki eteryczne i wiele innych. Produkty są starannie pakowane, aby zapewnić najwyższą jakość i intensywność zapachu.
Sztuka Żywicy AK - To mieszkanka Wszachowa. Tworzy zegary, stoły, patery, tace, podkładki oraz podświetlane personalizowane literki z żywicy epoksydowej, kocha pracę z żywicą, ale także z dziećmi. Uwielbia zaskoczenie dziecka gdy zobaczy swoje odbicie w lusterku po pomalowaniu buzi. Mama dwóch wspaniałych synów. Z powodu opieki nad nimi oraz prowadzenia gospodarstwa rolnego powstała myśl o rękodziele, po przebytym kursie zaczęła produkcję.
Dekoracje i wystrój wnętrz - Eliza Kasprzyk - Pani Eliza od lat tworzy różne rękodzieło m.in. kwiaty z krepiny, kwiaty ze wstążki, szyje dekoracje do domu. Na święto jagody przygotowuje specjalną ofertę skierowaną głównie do dzieci. Będą poduszki o różnych kształtach i nadrukach, bransoletki, dekoracje do włosów: spinki i opaski.
Ceramika z magicznego domu - Pracownia ceramiczna z warsztatami rękodzieła i możliwością nocowania w cudownej okolicy, dom położony na polanie w lasach Janowskich. Raj dla grzybiarzy, zielarzy, dla szukających spokoju i twórczego relaksu.
Usługi krawieckie Anna Tadysz - specjalizuje się w szyciu firan, zasłon, obrusów a także w drobnych przeróbkach odzieży. Na Święto Jagody Kamczackiej Pani Anna przygotowała bieżniki, serwety oraz obrusy obszyte ozdobnymi gipiurami. Na stoisku będzie można zapoznać się z bogatą ofertą tkanin, a także porozmawiać na temat indywidualnego projektu firan i zasłon do Twojego domu.
BĘDĄ RÓWNIEŻ:
Stowarzyszenie "Sandomierski Szlak Jabłkowy" - zajmujące się m.in. edukacją prozdrowotna dzieci, dorosłych min. poprzez warsztaty wyciskania świeżych naturalnych soków owocowo-warzywnych, opartych na głównym składniku - jabłku sandomierskim.
Ale ”Sandomierski Szlak Jabłkowy” to coś więcej. To przykład kompleksowego przedsięwzięcia na terenie powiatu sandomierskiego, które łączy w sobie współpracę wielu partnerów, wzajemne poszukujących nowych rozwiązań, umożliwiających rozwój i pobudzających przedsiębiorczość na wsi. Wirtualnie wytyczony szlak turystyczny liczy w pełnym wariancie około 200 km, prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze przyrodniczo i kulturowo tereny wszystkich gmin powiatu sandomierskiego. Nowoczesne gospodarstwa sadownicze, winnice, zagrody agroturystyczne, pensjonaty, piękne zabytki, to tylko niektóre atrakcje na trasie szlaku. Ciśnienie MOCY z owoców Ziemi Sandomierskiej to motyw przewodni działalności szlaku.
Już niebawem więcej szczegółów. Śledź informacje o wydarzeniu.
Dni otwarte plantacji -
- Święto Jagody Kamczackiej
Druga połowa czerwca (kiedy jagoda kamczacka dojrzewa i jest gotowa do zrywu) to okres, w którym otwieramy dla Was naszą plantację - organizując samozbiory. Wówczas, macie wyjątkową okazję poobcować z naturą, poznać naszą plantację, dowiedzieć się o wyjątkowych walorach smakowych i zdrowotnych tego owocu, ale przede wszystkim macie możliwość samodzielnego zbioru jagody kamczackiej!
Tradycją stało się już, że samozbiory kończymy wielkim piknikiem rodzinnym - zwanym od 2024 r. "Świętem Jagody Kamczackiej" - czyli wydarzeniem podczas którego odwiedzają nas tysiące osób, zarówno z naszego regionu, jak i sąsiednich województw...
Piknik rodzinny - Święto Jagody Kamczackiej
W 2024 r. odbyła się V edycja Dni otwartych naszej plantacji, których finałem było Święto Jagody Kamczackiej - czyli wielki piknik rodzinny, w którym wzięło udział nawet kilka tysięcy osób.
Święto Jagody Kamczackiej - to wydarzenie organizowane w ramach 3 głównych założeń:
1. Samozbiory jagody kamczackiej - czyli możliwość samodzielnego zbioru 2 odmian uprawianej przez nas jagody kamczackiej (Wojtek i Zojka). To idealna okazja do obcowania z naturą na naszej wyjątkowo malowniczej plantacji. Podczas samozbiorów możesz także nabyć świeże zerwane już owoce.
2. Spiżarnia Świętokrzyska - czyli stoiska naszych lokalnych producentów. Podczas pikniku, nasi lokalni producenci, prezentują Wam swoje wyroby. Macie zatem możliwość spróbowania ( i zakupienia) serów, miodów, mąk, kasz, win i innych produktów produkowanych przez ekologiczne gospodarstwa z naszego regionu. Prezentowane jest również regionalne rękodzieło!
3. Wielki piknik rodzinny - czyli wielka zabawa dla małych i dużych! Tego dnia macie okazję na zabawę dla całej rodziny! Są atrakcje dla dzieci, w tym przejażdżki konne i traktorkiem, dmuchańce, konkursy i animacje dla najmłodszych. Nie zapominamy także o atrakcjach dla starszych! Całodniowy harmonogram sceny zapewnia ucztę muzyczną, a o ucztę tę dosłowną dba zwykle nasze Koło Gospodyń Wiejskich!
W okolicach czerwca, zachęcamy do śledzenia informacji na stronie lub facebooku, by dowiedzieć się więcej o następnych dniach otwartych.